Beyaz Ülke-Aztek Dini (9786058034389)

0,00
Tedarikçi : EDDUBA YAYINLARI
Para Puan : 26
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺33,00
İndirimli : ₺26,40
Toplam Stok Adedi : 5
Stok Miktarı : 5
Tahmini Teslim Süresi : 5 Gün
Barkod : 9786058034389
₺2,61 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Maya ve İnka geleneklerinde olduğu gibi tanrılarına insan kurban eden Azteklerin yaşamında ilginç kehanetler olduğu gibi akıllara durgunluk veren alametlerden de söz edildiğine tanık olmaktayız.
Yahudi kökenli İbrahim’e bir koç süsleyerek gönderen Harran tanrısı, tanrılarına insan kurban eden Azteklere hiçbir hayvan süsleyerek göndermemiştir.
Yaşam tarzlarındaki“ yedinci kötü alamet”i belirten el yazmalarında ilginç imgesel betimlemeler görülmektedir. Bu betimlemede”…Ağlara garip bir yaratık takıldı. Gölde balık tutan adamlar, kül rengi, baston şekilli bir kuş yakaladılar. Kuşu kara evdeki Motecuhzoma’ya getirdiler. Kuşun kafasının üstünde garip bir ayna vardı. Aynanın ortası yarıktı ve yüzünde karanlık gökyüzü görülebiliyordu. Motecuhzoma yıldızları ve Mamlhuaztlı’yi görünce bunu büyük ve kötü bir alamet olarak kabul etti…”şeklindeki ifadelerle garip olayların meydana geldiğini görüyoruz.
Ali Narcın, Azteklerin dinsel anlayışını, tanrı ve tanrıçalarını, kurban törenlerini ve gök katlarıyla ilgili dinsel törenlerini ince ayrıntılarıyla araştırarak bu eserinde okurlarına sunmaktadır.

(Tanıtım Bülteninden)