Duat'ın Bekçileri-Mısır Dini (9786058034396)

0,00
Tedarikçi : EDDUBA YAYINLARI
Para Puan : 26
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺33,00
İndirimli : ₺26,40
Tahmini Teslim Süresi : 5 Gün
Barkod : 9786058034396
₺2,61 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Eski antik Mısırlıların inanç adına sergiledikleri dinsel törenlerin günümüzdeki dinlere yansıması tartışmasız olarak bilinmektedir. Özellikle eski Mısır inancını renklendiren bilge Osiris’in din adına kullandığı uygulamalar sonraki yıllarda çoğu dinsel akımın içine sızmış ve ezoterik bir atmosfere sürüklenmesini sağlamıştır.
Diğer tanrısal kimliklerin dışında ölüler tanrısı şeklinde anılan Osiris’in çabaları o dönemlerde kanun yerine geçen dinsel peryotta caydırmaları dualarla süslemekti ve onu da başarmıştır.
Diğer antik uygarlıklarda olduğu gibi antik Mısır’da da yüzlerce tanrı yaratılmış ve onlara törenler eşliğinde tapınılmıştır. Tapınaklarında öğretilen Osiris felsefesine daha sonraları Müsevilerin peygamberi olan Musa da katılmış ve orada öğrendiklerini yalınlaştırarak insanların dinler hakkında daha çabuk bilgilenmelerini sağlamıştır.
Ali Narçın bu eserinde kayıp kıta Mu’dan kopup gelen tek tanrıcılık inancın Nil deltasında nasıl değiştiğini ve yüzlerce tanrı fikrinin nasıl ortaya çıktığını titiz bir çalışmayla ortaya koymuştur.

(Tanıtım Bülteninden)