- MÜPTELA KİTAP BASIM PAKETİ –

 

KATILIMINI PLANLADIĞIMIZ FUAR TAKVİMİ

- ANKARA KİTAP FUARI 1 - 10 ARALIK 2023

- DİYARBAKIR 16 - 24 ARALIK  KİTAP FUARI

 

 

Kitabınız, klasik baskı yöntemlerinden çok daha hızlı, ekonomik ve kaliteli bir şekilde basılarak Türkiye ve tüm dünyada eş zamanlı olarak satışa sunulmaktadır. Paketi bir kez satın aldıktan sonra kitabın baskı sayısı fark etmeksizin basım, yayım, dağıtım vb. herhangi bir isim altında sözleşme uzatma süreci dâhil bir daha hiçbir ücret ödemezsiniz. Kitap Müptelası, genel bir kitap satış platformu ve e ticaret firmasıdır. Kitap satış sitesi olmasının avantajlarını tüm yazarları için kullanır ve yazarlarını her zaman ön planda tutar.

 

Kitabınızı MÜPTELA KİTAP BASIM PAKETİ kapsamında yayımlatmanız durumunda yayınevimizden alacağınız hizmetler;

 

 1. Kitabın uluslararası geçerliliği olan T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KÜTÜPHANELER VE YAYIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından verilen ISBN numarasının alımı

 2. Kitabın dizgi & mizanpaj, grafik, iç dizgisinin yapımı

 3. Paket kapsamında ileri düzey profesyonel editörlük hizmeti verilmektedir. İleri düzey profesyonel editörlük hizmetinde ilk okuma, editör düzenlemesi ve son okuma bulunmaktadır.

 4. Kitap için yazarın tercihine sunulan göz alıcı ve dikkat çekici kapak tasarımı

 5. Kitabın baskı sayısı fark etmeksizin tüm baskı maliyetlerini Kitap Müptelası karşılar (Baskı atlamaları ve sözleşme uzatmaları dâhil)

 6. Kitabın satışa sunulabilmesi için ISBN ve bandrolünün alımı

 7. Kitabın dağıtımcı ve satış noktalarına gönderilmek üzere tanıtım bültenlerinin hazırlanması ve takibi

 8. Kitabın Kitap Müptelası'na, KDM'ye ve Vaveyla'ya ait tüm sosyal medya platformlarında tanıtımı

 9. Kitabın sosyal medya platformu olan Instagram, Facebook sponsorlu reklam ile tanıtımı ve Google reklamı ile Twitter X, Linkedin vb. sayfalarında tanıtımı

 10. Kitabın ön sipariş döneminde daha fazla dikkat çekmesi için promosyon olarak 25 bez çanta, 25 bez cüzdan ve 15 kupa hazırlanır ve toplamda ilk 65 kitap promosyonla satılır. Bu sayede promosyon ile kitabın, sipariş verenler tarafından sosyal medyada paylaşması amaçların. Sosyal medyada promosyonla paylaşılan kitabın tanınırlığı büyük ölçüde artar. Kitabı sipariş verecek kişiye de 3 farklı seçenek sunularak istediği promosyon ile kitabı satın alması sağlanır. Ayrıca seçime gerek kalmadan kitabınızın yanında  Dünya klasiği ya da Türk klasiğine ait bir adet kitapta ilk 65 kitapta hediye olarak gönderilir. Toplam 130 promosyon ile kitap, okurlar tarafından daha fazla dikkat çeker.

 11. 10 (ON) Blogger ekibi ile kitap yorumlaması ve kitap tanıtımı (İki ayrı grup oluşturulur ve 5 - 5 şeklinde tanıtım ve yorumlama amaçlı kitap gönderimi yapılır. Bloggerlar gelen kitapları sosyal medya hesaplarında paylaşır. Bloggerlar dilerse kitap yorumlarını 1000Kitap sayfasına ekleyebilirler.)

 12. Kitap tanıtımı yapan TV kanallarına kitap gönderimi ile reklam yaptırılması. (En az 1 ile en fazla 4 TV Kanalına Tanıtım Amaçlı Kitap Gönderimi "Kanal seçimi ve gönderilecek adeti Kitap Müptelası Yayınları belirlemektedir!")

 13. Kitap Müptelası'nın satış platformundaki tüm reklam alanlarında kitaba özel reklamının yapılması (Tüm Reklam Alanları ve Toplu E Posta, Choreme Bildirimi v.b.)

 14. Kitap Müptelası'nın satış platformunda kitaba özel kampanya hazırlanması (İmzalı kitap satışı, özel İndirim, özel reklam, özel kampanya v.b.)

 15. Kitap Müptelası satış platformunda diğer siparişler ile dağıtılmak üzere özel ayraç reklamlarına dâhil edilmesi (Ayraçlar kitaba özel hazırlanır. Ayraç sayısını Kitap Müptelası Yayınları belirler.)

 16. Kitabın baskı onayının alındığı gün 2019 yılından beri Türkiye'deki tüm kitapların satışının yapıldığı genel bir kitap satış platformu olan www.kitapmuptelasi.com.tr 'de satışa sunulması

 17. Kitabın ön sipariş süreci ve baskısının ardından internet ortamında Türkiye'deki tüm satış siteleri (Kitap Müptelası, KITA Dağıtım, Odak Dağıtım, D&R, kitapyurdu, Kidega, Babil, Kitapseç, Trendyol, Çiçeksepeti, İdefix, Prefix, Pegem, Kitap ambarı, Kitapburada, Ekin Yayınevi, BKM Kitap, Hepsiburada, Garanti Kitap, Amazon Amerika, Amazon Türkiye, İlknokta, Halk Kitabevi, Derya Yayınevi, Kitapsihirbazı, Perpa Kitap, Kitapzen, Okuyanboğa, Kitapkoala, Sözcü Kitabevi, Kitabınabak, Kırmızı Kedi, Kitapambarı, Kitapburada, Kitapsahaf, Palme, n11, v.b.) üzerinden eserin tüm dünyada satışa sunulması 

 18. Kitabın ön sipariş süreci ve baskısının ardından çeşitli kitabevlerinde raf satışının yapılması. ortamında Türkiye'deki tüm satış siteleri (Dost Kitabevi, Kırmızı Kedi, D&R, BKM, Turhan Kitabevi v.b.) üzerinden eserin tüm dünyada satışa sunulması 

 19. Yazara ÜCRETSİZ olarak kitap gönderimi (Seçeneklere göre bu sayı değişebilir!)

 20. Yazara her baskı atlamasında ve her sözleşme yenileme sürecinde sözleşme maddesindeki adet kadar kitabın ücretsiz gönderimi

 21. Yazara kitabından ömür boyu etiket fiyatı üzerinden %60 indirimle satın alma imkânı

 22. Eserin örnek nüshalarının gönderiminin zorunlu olduğu ISBN Türkiye Ajansı ve İl Halk Kütüphanesi'ne gönderim maliyetleri

 23. Dağıtımcılara gönderilecek olan örnek kitapların maliyetleri

 24. Eserin basım, yayım ve dağıtımı ile ilgili olarak tahakkuk edecek olan tüm vergiler yayınevimiz tarafından karşılanır.

 25. Paket kapsamında renkli beyaz kağıt ve kuşe kitaplar basılmaktadır. Renki ve kuşe kitap basım ölçüsü 22*22 olarak seçilebilir ve özel ölçü uygulanmaktadır. Renkli basımlarda yazara verilecek kitap sayısı ayrıca belirlenmektedir paket kapsamındaki sayı ve fiyat renkli basımlar için geçerli değildir. Beyaz ve kuşe kağıt renkli basımlar için basım ücreti ve teslim edilecek kitap sayısı ayrıca hesaplanmaktadır.

 26. Paket kapsamında yazar talep ettiği yıl kadar sözleşme imzalar. Kitap Müptelası’nın önerisi ise en az 2 ya da 3 yıllık sözleşmelerdir. (Yazar dilerse sözleşmesini hiçbir ücret ödemeden yenileyebilir.)

 27. Kitap baskı sınırı bulunmamaktadır talep geldiği sürece sınırsız basım yapılmaktadır. Baskı sınırı olmadığı için kitap hiçbir zaman satışa kapanmaz ve stok sorunu yaşanmaz!

 28. Paket kapsamındaki kitaplar yayınevinin katıldığı tüm fuar organizasyonlarına dahil edilir ve yazar fuar organizasyonlarında imza günü düzenleyebilir. Ayrıca yayınevi yazara söyleşi ve özel imza günü imkânı da sunar. Yazar, kitap fuarına katılsın ya da katılmasın yayınevi yazarın kitabını katıldığı fuarlara götürerek tanıtımına katkı sağlar.

 29. Kültür Bakanlığı'na her yıl yapılan toplu alım başvurusu sadece bu paket kapsamında yapılmakta olup, kitabınız bakanlık tarafından seçilirse ortalama 100, 200 ve ya 400 adet kitabınız Türkiye genelindeki kütüphanelere dağıtılır

 30. Her baskı atlama süreci 500 adettir. Her 500 adette bir kitabın kapak ve iç sayfasına baskı atlama süreci yazılır ve her baskı atlamasında özel reklam yapılır. (Tercih edilen seçeneğe göre farklılık gösterebilir!)

 31. Yazar anlaşma şartları dışında herhangi bir ekstra ücret ödemez! Bu duruma sözleşme yenileme ve kitap baskı atlama süreçleri de dâhildir. Yazar anlaşma yaptığı kitap için tek seferli ödeme yapar!

 32. Yazar ile anlaşma yapıldıktan sonra editörlük süreci başta olmak üzere dizgi & mizanpaj ile kapak çalışması ve kitabın çıkış sürecine kadar yazardan onay alınır. Yazarın onayı olmadan kitap asla basıma gönderilmez ve satışa açılmaz!

 33. Kitaplar 1. kalite enzo kağıda basılmaktadır (70 gr enzo). Kitaplar 13,50 * 21 cm ölçülerinde basılır. Kapakta 300 gr özel dokulu kağıt kullanılır. Renkli basımlarda kağıt ve basım boyutu farklılık göstermektedir.

 

 Yayınevi tarafından kitabın ilk baskı âdeti üzerinden yazara telif ödemesi yapılmaktadır. Her hangi bir satış kotası uygulanmamaktadır! (Tercih edilen seçeneğe göre değişiklik gösterebilir!)

İlk baskı âdetinin satışı ile birlikte Kitap Müptelası'nın satış platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %40’ı, dağıtım aracılığı ile çeşitli kitap siteleri ve e ticaret platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u, Yazara özel iskonto ile satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u, fuar organizasyonlarında satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u telif bedeli olarak yayınevi tarafından yazara ödenir. Yazar dilerse telif ödemesini kitap olarak alabilir ve aldığı kitapları etiket fiyatından yüksek olmadan satarak daha fazla kazanç elde edebilir. Bu durumda kitabın etkilet fiyatından %60 indirim uygulanarak yazarın telif hakkı tutarınca yazara kitap gönderilir.  (Telif oranları; dağıtıcı firmaya sunulan özel indirimli iskonto, her satılan kitap için yazar adına ödenecek gelir vergisi, kesilen fatura masrafları, fuar masrafları, depolama, sitede sunulan taksit imkanları, özel kampanyalar, kitaba özel hazırlanan promosyon çalışmaları, reklam & tanıtım, hasarlı ürünler ve taşıma giderleri v.b. etkenler hesaplanarak belirlenmiştir. Yayınevinin satılan her bir kitaptan kazancı ise %3 ile %5 aralığındadır.)

 

Baskı atlama 500 adette bir yapılmaktadır! Telif ödeme hesaplaması her baskı bitiminde başlar ve yazarın banka hesabına ödemesi yapılır. Baskı sayısında sınırlama bulunmamaktadır. Sözleşme devam ettiği sürece kitap basılır, dağıtımı ve satışı yapılır.  (Tercih edilen seçeneğe göre baskı atlama adeti farklılık gösterebilir!)

 

Yazarın baskı onayının alınmasının ardından en geç 15 ile 30 iş günü içerisinde kitap basıma hazır hale getirilir.

Kitap inceleme süresi 3 iş günüdür. Dosyanız 2 editör tarafından incelenir yayın kuruluna rapor sunulur. Editör ve yayın kurulunun onayından sonra sözleşme sürecine geçilir.

  

BİZE ULAŞIN

Dosyanızı ve ya dosyalarınızı [email protected] e posta adresimize ya da 0538 689 19 24 WhatsApp hattımıza gönderebilirsiniz. Sorularınız için yayınevi koordinatörümüzü (Ayşenur Baykal) arayabilir ve ya mesaj gönderebilirsiniz 0530 603 87 06

 

 

- FİYATLAMA SEÇENEKLERİ EN UYGUNDAN EN YÜKSEĞE GÖRE SIRALANMIŞTIR. 2 AYRI SEÇENEK BULUNMAKTADIR! -

- KİTAP BASIM PAKETLERİ KAPSAMINDA KREDİ KARTINA 12 AYA KADAR TAKSİTLE ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ. BANKANIZIN TAKSİT SINIRLANDIRMASI OLABİLİR, TAKSİT SEÇENEĞİNİ 12 AYA KADAR SUNSAK DAHİ BANKANIZ TAKSİT SINIRLAMASI YAPABİLİR -

 

NOT: RENKLİ BASIM İÇİN AYRI FİYATLAMA YAPILMAKTADIR. RENKLİ BASIMLARDA 22*22 VE 13,50*21 ÖLÇÜLERİ KULLANILMAKTADIR! YAZARA GÖNDERİLECEK KİTAP MİKTARI VE ÜCRETLENDİRME AYRICA GÖRÜŞÜLMEKTEDİR!

 

 

    - TELİFLİ 2. SEÇENEK (SINIRLI HİZMET) -

Telif Kotası Bulunmamaktadır ve İlk Satış İle Birlikte Telif Hakkı Kazanmaya Başlarsınız!

Ödenecek Ücret Tek Seferliktir! Sözleşme Yenileme ve Baskı Atlamalarında Asla Ücret Ödemezsiniz! Yukarıda Belirtilen Tüm Hizmetler Paket Kapsamına Dâhil Değildir! Kitap Ayracı (Kitaba Gelen Talebe Göre Fuar Çalışmaları İçin Toplu Aytaç Reklamları İçin Değerlendirilebilir), Sponsorlu Reklamlar (Bir Üst Pakete Göre Sınırlı Seviyede Yapılır), Bakanlık Toplu Satın Alım Başvurusu (Yıl Boyunca Kitaba Gelecek Talebe Göre Yeniden Değerlendirilebilir), Blogger (Ön Sipariş Sürecindeki Talebe Göre Sınırlı Şekilde Yapılabilir) ve Televizyon Reklamları Bu Paket Kapsamına Dâhil Değildir! Sözleşme Esnasında ya da Sonrasında Asla Ek Bir Ücret Talep Edilmez! 

Telif oranı diğer seçeneklere göre farklıdır. Seçenek kapsamında ilk baskı âdetinin satışı ile birlikte Kitap Müptelası'nın satış platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %25’i, dağıtım aracılığı ile çeşitli kitap siteleri ve e ticaret platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %5'i, yazara özel iskonto ile satılan her bir kitap için etiket tutarının %5'i telif bedeli olarak yayınevi tarafından yazara ödenir. Fuar organizasyonlarında satılan her bir kitap için yazara herhangi bir telif ödemesi yapılmamaktadır. Baskı atlama her 1000 adette bir yapılmaktadır.

 

ELDEN TAKSİTLİ ÖDEMELERDE YAZARA GÖNDERİLECEK KİTAP SAYISI %50 ORANINDA AZALTILACAKTIR.
KİTAP SAYFA ARALIĞI SÖZLEŞME SÜRESİ BOYUNCA SINIRSIZ BASKI GARANTİSİ
VE ÜCRETSİZ SÖZLEŞME UZATMA HAKKI
KİTAP BASIM ÜCRETİ
BAZI HİZMETLER BULUNMAMAKTADIR
PEŞİN ÖDEME
KREDİ KARTINA 3 AYA VARAN TAKSİT
HAVALE/EFT İLE ELDEN 2 AY TAKSİT
50 ADET KİTAP GÖNDERİMİ
BAZI HİZMETLER BULUNMAMAKTADIR
PEŞİN ÖDEME
KREDİ KARTINA 12 AYA VARAN TAKSİT
HAVALE/EFT İLE ELDEN 3 AY TAKSİT
50 ADET KİTAP GÖNDERİMİ
1 - 99 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 7089,6 8418,9
100 - 199 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 10318,4 12253,1
200 - 299 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 13547,2 16087,3
300 - 399 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 16776 19921,5
400 - 499 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 20004,8 23755,7
500 SAYFA VE ÜZERİ SINIRSIZ BASKI ÜCRET ÖZEL OLARAK HESAPLANIR ÜCRET ÖZEL OLARAK HESAPLANIR

 

 

 

- TELİFLİ 1. SEÇENEK - ÖZEL SEÇİM (TÜM HİZMETLER DAHİL) -

Telif Kotası Bulunmamaktadır ve İlk Satış İle Birlikte Telif Hakkı Kazanmaya Başlarsınız!

Ödenecek ücret tek seferliktir! Sözleşme yenileme ve baskı atlamalarında asla ücret ödemezsiniz! Yukarıda belirtilen tüm hizmetler paket kapsamına dâhildir sözleşme esnasında ya da sonrasında asla ek bir ücret talep edilmez! En üst seviyede hizmet alırsınız (TÜM HİZMETLER DAHİLDİR)! 

Telif oranı en üst seviyede hesaplanır. Seçenek kapsamında ilk baskı âdetinin satışı ile birlikte Kitap Müptelası'nın satış platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %40’ı, dağıtım aracılığı ile çeşitli kitap siteleri ve e ticaret platformunda satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u, Yazara özel iskonto ile satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u, fuar organizasyonlarında satılan her bir kitap için etiket tutarının %10'u telif bedeli olarak yayınevi tarafından yazara ödenir. Baskı atlama her 500 adette bir yapılmaktadır.

 

ELDEN TAKSİTLİ ÖDEMELERDE YAZARA GÖNDERİLECEK KİTAP SAYISI %50 ORANINDA AZALTILACAKTIR.
KİTAP SAYFA ARALIĞI SÖZLEŞME SÜRESİ BOYUNCA SINIRSIZ BASKI GARANTİSİ
VE ÜCRETSİZ SÖZLEŞME UZATMA HAKKI
KİTAP BASIM ÜCRETİ
TÜM HİZMETLER DAHİL
PEŞİN ÖDEME
KREDİ KARTINA 3 AYA VARAN TAKSİT
HAVALE/EFT İLE ELDEN 2 AY TAKSİT
100 ADET KİTAP GÖNDERİMİ
TÜM HİZMETLER DAHİL
PEŞİN ÖDEME
KREDİ KARTINA 12 AYA VARAN TAKSİT
HAVALE/EFT İLE ELDEN 3 AY TAKSİT
100 ADET KİTAP GÖNDERİMİ
1 - 99 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 20796,8 24696,2
100 - 199 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 24947,2 29624,8
200 - 299 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 29097,6 34553,4
300 - 399 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 33248 39482
400 - 499 - SAYFA SINIRSIZ BASKI 37398,4 44410,6
500 SAYFA VE ÜZERİ SINIRSIZ BASKI ÜCRET ÖZEL OLARAK HESAPLANIR ÜCRET ÖZEL OLARAK HESAPLANIR

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.