Vaveyla Set 2 (2 Kitap) (9786056944130)

0,00
Marka : Kolektif
Para Puan : 25
İndirim Oranı : %49 İndirim
Fiyat : ₺58,50
İndirimli : ₺30,00
Tahmini Teslim Süresi : 5 Gün
Barkod : 9786056944130
₺2,97 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Manusmrti Işığında Kapila'nın SÂÑKHYA Felsefesi Upanişadları

Manusmrti Işığında Kapila'nın

SÂÑKHYA Felsefesi

Upanişadları

Ruh, içinde yaşadığı bedeni terk etme zamanı geldiğinde, içinde bulunduğu bedeni yöneten ve kendisine bağlı olan aklın dünyadaki eylemlerinden sorumlu olarak ya dünyaya geri gönderilerek cezalandırılır ya da sonsuza kadar tüm arzu, istek, acı ve korkularından arınmış olarak kendisi gibi ölümsüz Ruhların yanında yerini alır.

Bu uzun ve herkesin tek başına gitmek zorunda olduğu yol üzerinde olan, madde âleminin zifirî karanlığından sıyrılmış ve beden denilen mağarayı kendindeki ilahi ışıkla aydınlatmaya başlamıştır.

RUHLARA SVAḤA!

Bu kitabın yazımında kullanılan bütün bilgiler kendi dillerinde yazılmış orijinal kaynaklarından çevrilmiştir. Gerek Sanskrit Dili ve gerekse Antik Dönem Grekçe ve Latince eserlerin günümüz dillerine yapılmış olan çevirilerinde anlam kaymaları ile birlikte kelime hataları meydana geldiği için bu yolu takip etmek bilgi kirliliğini önlemek açısından elzem önem taşımaktadır.

Yayınevi: Vaveyla Yayıncılık

Çevirmen/Yazar: Ayâsya

Türü: Karşılaştırmalı Felsefe / BAŞVURU KİTABI

Basım Tarihi: Eylül 2019

Stok Kodu: 978-605-69441-3-0

Fiyatı: 40 TL

Kitap Boyutu: 13,5x21 cm

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Cilt Tipi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 336

Yayın Dili: Türkçe

Üçün Gizemli Öyküleri

Bütün gizemler üçlemeyle başlar.

Bir olgu kendini üçe tamamlamışsa artık kendi içinde bir bütün olarak dışarıya tamamen kapalıdır. Kendi içinde her defasında baştan sona doğru evrilir. En tepe noktasında sonun geleceği bellidir. Son geldiğinde sükût nefes aldırır ve sonra yeniden başlar. Bu nedenle hayat üç defa kutsanır, ölüm üç defa kutsanır ve hepsinden önemlisi nefes üç defa kutsanır. Çünkü kendini üçe tamamlamayı başarmış olan aslında evrenin kendisiyle birleşmeyi de başarmıştır. Bu nedenle “Üç sonsuzluktur.” Hem kadın hem erkek hem de yaratıcıdır. Bedendir.

“Üçün Gizemli Hikâyeleri” de üçün bu kutsallığı üzerine kurgulanmış, her biri kendini üçe tamamlayan gotik hikâyelerden meydana gelmektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Benzer Ürünler